Опис
Проблема
Нажаль, безпритульні тварини – одна з обов`язкових «візиток» будь-якого міста чи селища. Не винятком стало і місто Кривий Ріг. Щоби докорінно розв’язати проблему безпритульних тварин, потрібно впровадити комплекс заходів: системну стерилізацію, адопцію (повернення собак в домашні умови) та посилення відповідальності мешканців міста. У 2017 році місто Кривий Ріг кардинально змінило підходи до цього питання. В цьому році відремонтований комплекс споруд в якому буде розташований «Центр для гуманного поводження з тваринами», який розташований на околиці військового містечка - 33 в Довгинцівському районі. Це цілий комплекс з карантинною зоною, службовими і ветеринарними приміщеннями, вольєрами, де тварини знаходитимуться після проведення стерилізації та впровадження онлайн обліку та контролю (єдиний електронний ресурс для обліку тварин у місті (реєстрація, інформування, автоматизована звітність.) Даний проект дуже важливий громаді, мешканцям, які зацікавлені у зменшенні кількості безпритульних тварин, власникам тварин, які матимуть змогу безкоштовно ідентифікувати своїх тварин. Таким чином, місто отримує чіткі показники ефективності запровадженої програми та інструменти по роботі з тваринами. Безкоштовні ідентифікатори, які передбачені в рамках проекту (мікрочіпи, жетони) та зручна система онлайн реєстрації та відеоспостереження тварин, повернуть сотні/тисячі тварин, що губляться та поповнюють лави безпритульних, зменшить викидання небажаних тварин, захистять місто від поширення епізоотій (вибухоподібне поширення інфекційних хвороб тварин, найпоширенішим є хвороба сказу). Результатом реалізації проекту буде створення сприятливих умов для комфортного і гармонійного проживання не лише людей у нашому місті, а й тварин.
Мета проекту
Метою проекту є гуманне вирішення проблеми безпритульних тварин, створення комфортних і безпечних умов утримання власницьких тварин, розвиток інфраструктури для власницьких тварин. Значне зменшення чисельності безпритульних тварин, та уникнення захворюваності інфекційними хворобами. Вирішення питання реєстрації хатніх та безпритульних тварин. Прозорість роботи профільного підприємства, підвищення довіри громадськості до влади міста та комунального підприємства. Остаточне знищення такого поняття, як неконтрольована кількість безпритульних тварин, що призводить до байдужого жорстокого ставлення до них і, таким чином, викликає підвищення конфліктогенності в суспільстві.
Очікувані результати
Після реалізації проекту маємо інформацію про кількість безпритульних ідентифікованих та зареєстрованих власницьких тварин, в яких будуть вказані вакцинації, фото, інформація про власника і т.д. Відстеження за допомогою онлайн відеоспостереження в центрі допоможе контролювати саме гуманне поводження з тваринами на території притулку перед попаданням тварини до оточуючого середовища. Реалізація проекту –це : 4 500 ідентифікованих та зареєстрованих власницьких тварин (онлайн ресурс з 4 500 профілями тварин, в яких будуть вказані вакцинації, фото, інформація про власника і т.д.). Збільшення надходжень до бюджету (оплата за утримання тварин). Онлайн профілі усіх безпритульних тварин м.Кривого Рога (ресурс з усіма безпритульними тваринами, ідентифікованими кліпсою, з фото та вакцинаціями). Онлайн ресурс з інформацією про усіх тварин, на яких витрачаються муніципальні кошти та аналітика по ефективності роботи муніципальних підприємств у цій сфері. Відкритість роботи профільного підприємства за рахунок онлайн відео трансляції. Відгуки Криворіжців щодо даної сфери та ефективності Влади у даному питанні.
План заходів з реалізації проекту
Основні методи реалізації проекту: 1.Колективний, командний підхід: основний процес, використовується протягом всієї фази реалізації проекту для створення консенсусу та інтеграції дій. Елементи цього підходу включають формування команди, мотивування. що припускає співучасть всіх зацікавлених сторін. 2.Створення публічного порталу моніторингу тварин інтегрованого в систему animal-id.info (модуль власників тварини, модуль по роботі з безпритульними тваринами) 3. Опис заходів проекту: створення публічного порталу моніторингу тварин інтегрованого в систему animal-id.info, в яку входять: o Модуль для власників тварини o Модуль по роботі з безпритульними тварини Проведення соціологічного опитування як регулярного механізму моніторингу думки користувачів. Промо компанія стосовно популяризації важливості ідентифікації та реєстрації тварин Закупівля ідентифікаторів для обліку БТ (вушні кліпси) та смартфони для фіксації відновлених тварин КП. Безкоштовна ідентифікація власницьких тварин через мережі приватних ветеринарних клінік. Усі кошти планується використати згідно затвердженого уточненного бюджету проекту із обов’язковим залученням коштів із всіх запротокольованих проектом організацій – партнера та учасника конкурсу. Контроль за виконанням запланованих заходів проекту буде здійснювати робоча група на чолі із керівником проекту, спостережна рада проекту з числа депутатів, громадськості та членів виконавчого комітету. Аналіз досягнення результатів проекту буде проведений шляхом опитування, мешканців, вихованців прилеглих закладів, шляхом опитування громадськості з оформленням звітів моніторингу опитувань і оприлюднення отриманих даних широкому загалу. Інтервал проведення моніторингу успішності: по факту реалізації проекту в продовж року після реалізації проекту.